logo vinařství holakovský
vinařství holakovský pečeť

Červené víno

André

André

Jedná se o křížení odrůd Frankovky a Svatovavřineckého. V dobrých letech s příznivými podmínkami poskytuje kvalitní červená vína s typickým odrůdovým aroma a často s tmavší barvou. Ve vůni můžeme cítit povidla nebo ostružiny. V nejlepších ročnících můžou být hrozny použity i pro ledová nebo slámová vína.

Cabernet Moravia

Cabernet Moravia

Jde o křížení Zweigeltrebe a Cabernet Franc. Vůně této odrůdy může připomínat ostružiny nebo kávu. Jde o víno plné chuti, tmavé barvy s jemným kabernetovým aroma.

Dornfelder

Dornfelder

Víno je tmavočervené intenzivní barvy s jemnými aromatickými vůněmi a chutěmi. Odrůda je také vhodná ke zrání v sudech barrique.

Frankovka

Frankovka

Víno je velmi dobré kvality, slabší až cihlové barvy, s vyšším obsahem tříslovin. V této odrůdě můžeme cítit ostružiny, višně nebo skořici. Víno je také vhodné pro zrání v láhvi.

Svatovavřinecké

Svatovavřinecké

Oblíbená odrůda jak mezi pěstiteli, tak mezi konzumenty. Víno je plné, kvalitní, s typickým odrůdovým aroma a obvykle s tmavší barvou. Ve vůni připomíná višně, lesní plody, zralé švestky nebo povidla. Pravidelně poskytuje hrozny pro jakostní vína, v lepších letech pro vína s přívlastkem. Odrůda je také vhodná k produkci růžového vína a červeného Svatomartinského vína.

Zweigeltrebe

Zweigeltrebe

Víno Svatovavřineckého typu, velmi dobré kvality. Ve vůni můžeme cítit třešeň, višeň a vanilku. V dobrých ročnících může víno dosahovat kvality výběru z hroznů a výběru z bobulí.


Tel.: +420 608 327 485  l  info@vinarstvi-holakovsky.cz

Vlkoš u Kyjova

design & web: IZIC.CZ